Сервіс «Курс» дозволяє демобілізованим військовим пройти навчання онлайн, скласти тест та отримати запрошення на співбесіду та працевлаштуватися. Проєкт розроблявся Центром підготовки операторів БпЛА «Крук» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та у співпраці з ГО «Вільні та вірні».
Наразі на платформі доступне навчання у таких галузях: будівництво, адміністрування, продажі, фармакологія, комунікація, аграрний сектор. Партнерами-роботодавцями є Укрзалізниця, Kernel, Arterium та ПБГ «Ковальська».
Бізнес пропонує ветеранам не тільки суто цивільні спеціальності. Наприклад, Укрзалізниця готова навчати операторів БПЛА, адже специфіка воєнного часу вимагає посилених заходів безпеки, і саме колишні військовослужбовці могли б стати прекрасними помічниками у боротьбі з диверсантами.
За словами керівника проєкту Микити Гавриленка, через потужний кадровий голод представники бізнесу зацікавлені в робітниках. У цьому контексті ветерани – це люди, які звільнені від військової служби, їх у будь-якому випадку не заберуть до війська
«Пошук роботи — це майже завжди стрес. Але на нашій платформі ми зробили так, що як тільки людина проходить «Курс», то одразу отримує запрошення на співбесіду від роботодавця», – зазначив Гавриленко.
Також онлайн-платформа «Курс» робить акцент на інтеграції досвіду ветеранської політики Сполучених Штатів Америки в українські реалії.
«Це комплекс заходів, що спрямовані як на психологічну підтримку, так і на фізичну реабілітацію, на соціальну реінтеграцію ветеранів. Це не можна розбити на певні кроки, воно дає результати в комплексі. Наразі ми опрацьовуємо документальну частину і працюємо з американськими колегами, щоб скласти дорожню карту, адже розуміємо, що їх досвід маємо накладати на наші реалії», – зауважив голова Миколаївського осередку ГО «Вільні та вірні» Сергій Сізоненко.
Засновник ГО Віталій Герсак підкреслив, що платформа «Курс» – це не просто новий інструмент для навчання та працевлаштування, а перш за все відповідь на виклики, з якими стикаються ветерани після повернення додому.
«Вона забезпечує підтримку в адаптації до цивільного життя та відкриває нові можливості для професійного розвитку. Ми розуміємо, що реінтеграція – це складний процес, тому наш пріоритет – забезпечити ветеранів усім необхідним для успішного переходу до цивільного життя», – наголосив Герсак.
Поки що платформа працює у тестовому режимі. Перейти на неї можна за посиланням.